15 Şubat 2010 Pazartesi

Aşk bizi bulabilir mi?

Muhteşem bi gece geçirdik bu hanım sayesinde. Bir insan bu kadar mı şirin, hem bu kadar mı iyi bi sanatçı olur. Teşekkürler Sertab..

14 Şubat sevgililer günü konserinde, Anadolu Gösteri Merkezi'nde Sertab konseri vardı bu akşam. Bunu ben de garipsedim farkedince, ama bu benim böyle ciddi gidip seyrettiğim ilk konser. Daha önce Sezen'e gidecek idim ki, öğrenci halimle bi burs parası vermek içimden gelmedi kendisine. Çapım yetmedi daha doğrusu. Farid Farjad'ı da bileti zamanında almadığımız için kaçırdık. Çok üzülmüştüm o zaman. İki hafta önce arkadaşım Sertab konseri var deyince düşünmeden bileti aldık.

Gerçi yine de düşünmek lazımmış, çünkü konser 14 şubat sevgililer günü konseri.. Gideceğim vatandaş oda arkadaşım. Farkedince güldük baya:) Sonra bu böyle olmaz, 2 haftada birini bulalım, konsere sap halimizle gitmeyelim dedik:) 2 haftalık süre 0-0 sona erince mecburen birbirimize kaldık tabi:) Ya bilete bari sevgililer günü konseri yazmayın ya insan kötü hissedio:)

Şunu söylemem lazım ki, Sertab'a hayranlığım katlandı. Mükemmeldi tek kelimeyle. Tabi bunda bu sefer kendini de çirkinleştirmemiş olmasının katkısı var. Sertab, n'olur böyle düzgün giyinsen, düzgün süslensen. Lütfen uzaylı moduna çok girme, biz seni seviyoruz böyle.

Birbirinden güzel şarkılar okudu. "Ya bunu da okudu, güzel şarkılar bitti" derken ötekini patlattı. O zaman anladım ki büyük sanatçı olmak böyle bişi. Sahnedeki tek şarkılık insan olmayınca, olan bizim alkışlayan elcağızlarımıza oluyo. Sertab'ı böyle harika bulunca nedendir bilmem, gözümün önüne Ajdar geldi. Hey gidi memleketim dedim. Sonra da dedim ki, "Sertab'a can veren Rabbim, Ajdar'ı nasıl yarattın. Nedir bundaki hikmet?" Heralde Sertab'ın kıymetini anlatmak olsa gerek. Ha birde, kendi de bahsetti Sertab vokalistiyken Sezen'in nasıl şarkılarını konserlerinde ona söylettiğinden. Heralde bu da sanatçıların sultanı olmak oluyo.

Hadi biraz konseri anlatayım.

Konserden önce bi kız bize zorla anket yapmaya çalıştı. Hadi kabul ettik, zorla telefonumuzu istiyo. Vermiyoruz tabiki. Kız "lütföööenn.. ama ben arıcam baaakkk" diyo. Ya nesin sen ya? İnsan anket yapmak için bile dişiliğini kullanıyosa..

Sertab, 15 dk falan geç girdi. Önce hafif kızar gibi olduk ama sonra farkettikki millet işini yumurta kapıya gelince hallettiğinden.. 9.10 da hala millet içeri giriodu. Abi zamanında gelin şuraya. İçine ediyosunuz valla.

Konserin en güzel iki şarkısında, unutursun ve açık adreste arkamda cayır cayır sesli bi şekide muhabbet eden çift'e sormak istiyorum. Ne halt yemeye geldiniz ya konsere. Bu şarkılarda muhabbet etçekseniz Sertab'la bi alakanız olamaz ki!! Kıza dönüp küfür edecektim nerdeyse ya. Suratına bakınca sustu bi şarkı, sonra gene konuştu. Allah sizi bildiği gibi yapsın.

Gecenin en güzel anı.. Sertab vermiş coşkuyu.. Aşk'ı okuyo.. Sap halimle ben bile moddayım. Herkes sevgilisine sarılıyo, gözlerinin içine bakıyo falan.. Yanımda güzelce bi hanımla konsere gelen entel görünümlü bey ne yapıyo? 100 metreden cep telefonuyla sertab'ı çekmeye çalışıyo. Oğlum ben sana söyliyim, öküzsün. Hem de bi ton küfür yemişsindir sevgilinden. Odun herif ya..

Sertab en güzel konser bu oldu bu 3 akşamda dedi. Hafif " sertab yapma be, verme gazı" dedim. Ama sonra nette okudum ki önceki Antalya konserinde falan millet salonda sigara içmeye çalışmış, Sertab uyarmış falan. Abi neden benim milletimde bu kadar öküz var ya.

Konser salonu kötüydü bence. Sesi uzaktan geliyomuş gibi dinledik. Nası bi akustiktir bu. Ayrıca sertab keşke daha kalabalık bi orkestrayla gelseydi. Müzik bazı yerlerde yavan kaldı. Ama herşeye rağmen mükemmel bi ses dinledik bu gece. O bıcır kadında ne enerji varmış? Aman yarabbi, hiç durmadı.

Sertab, harikaydın. Bu akşam bizim için çok iyi oldu, çok da güzel iyi oldu:) Tekrar tekrar teşekkürler...

6 yorum:

Adsız dedi ki...

Demek Sertap'ın konseri vardı ha...Kaçırdık desene..Şu anda tek hissettiğim şey sana imrenmek oldu. Oysa ki sen de çiftlere imrenmişsin:) İşte hayat böyle başkalarına imrene imrene, bulunduğumuz durumun kıymetini anlamadan geçecek sanırım..

agapimena dedi ki...

Öyle valla.. Ama imrenme meselesi çift olma durumuna değil. Gerçekten aşkı bulan varsa ona imrenilir işte. Ama dediğin doğru ya. Hep yukarıdakine bak, nereye kadar..

Bu arada ad yerine de bikaç kelime de yazarsan müteşekkir oluruz:)

BlahBlah dedi ki...

oh süper. arada böyle şeyler ruha ne kadar da iyi geliyor.

agapimena dedi ki...

Öyle ya BlahBlah. Kendimi mutlu etmeyi öğrenmeye çalışıyorum:)

3lf dedi ki...

Seni çook iyi anlıyorum NS,ben de 14 şubatta babamla Taksim'e gittim,millet sevgilisinin,ben babamı elini tutuyodum:p
(zaten mutlu çift görmekten nefret eden biriyim,ne işim varsa..=)
ayrıca kıskandım ya,bende çok severim sertabı :)

agapimena dedi ki...

Ya valla 3lf, millet de nispet mi yapıyo nedir:)

Ayrıca sertab candır ya hakkaten, süperdir..

Yorum Gönder

De bişey sende..